A védőoltások károsítják a csecsemőmirigyet és kimerítik az immunrendszert
Egyes kutatások szerint az immunrendszerünk bástyájának számító csecsemőmirigy eddig természetesnek vélt elsorvadásához, elzsírosodásához nagyban hozzájárulnak a védőoltások, elsősorban a kombinált oltások.
A közvetlenül a szegycsont mögött található csecsemőmirigy (thymus) a T-limfociták beérésének legfőbb helye. A T-limfociták olyan fehérvérsejtek, melyek sejten belüli rendellenességektől, például ráktól, vírusfertőzésektől és tuberkulózistól védenek meg bennünket. Ezért ha a csecsemőmirigy működésébe hiba csúszik, immunhiány, illetve autoimmun és daganatos betegségek alakulhatnak ki.
Több amerikai kutatóközpont, így az Arthur Research Corporation is kimerítő vizsgálatot követően arra a következtetésre jutott, hogy a kombinált oltások (melyek egyszerre több kór ellen hivatottak védelmet nyújtani) a betegségek ellen védekező T-limfociták jelentős részét lekötik, így azok a továbbiakban képtelenek más antigénekkel szemben fellépni. Tehát az a gyermek, aki védőoltások egész sorát kapta meg, jelentősen lecsökkent immunológiai tartalékkal rendelkezik.
Egyes számítások szerint a szokásos gyermekkori védőoltásokkal a teljes immunológiai tartalék 30-70%-a használódik el, míg a betegségeken való áteséssel szerzett immunitás mindössze ennek tizede. Ezen nincs is mit csodálkozni, hiszen ha belegondolunk, a tömeges oltások bevezetése előtt a tipikus gyermekbetegségek a gyermekkor ideje alatt szétszórva jelentek meg, míg az oltásokkal egyszerre többféle, nagy mennyiségű, sűrített antigént juttatunk a testbe.
A nyugati világban régóta elfogadott tény, hogy a csecsemőmirigy a serdülőkorra éri el legnagyobb fejlettségét (tömege ekkor 30-40 g), majd állománya fokozatosan elzsírosodik (felnőttben mindössze 5 g). Az is ismeretes volt eddig, hogy ezt a folyamatot felgyorsíthatják olyan károsító hatások, mint a stressz, betegségek, éhezés, sugárzás és szteroidkezelések. Amikor azonban elhunyt perui és indiai felnőttek csecsemőmirigyét vizsgálták, megdöbbenve tapasztalták, hogy ezek nem sorvadtak el, illetve messze nem olyan mértékben, mint az amerikai átlag. A tudósok egyik feltételezése az, hogy a sorvadást a védőoltások is felgyorsítják.