Egyesületünk politikától és vallási hovatartozástól független szervezet!

Oldalainkat 285 vendég és 0 tag böngészi

Legyen választható a kötelező!
  • Természetes és mesterséges immunizálás

    Ahhoz, hogy az ember az oltások hatásait megértse, legalább részben meg kell ismerkednie azzal a tudással, amelyet az immunológiai kutatások eredményei közvetítenek ezekről a folyamtatokról.

    Bővebben
  • Aláírásgyűjtéssel összefogás az etikus oltásokért

    Aláírásgyűjtéssel összefogás az etikus oltásokért

    ... „Az M-M-RvaxPro oltás nem etikus módon készült: kikísérletezése és létrehozása során abortusz során életét vesztett magzatok sejtjeit használták fel." ...

    Bővebben
  • Mi a normál flóra?

    Tudj meg többet a bennünk élő mikroorganizmusokról!

    Kikkel vagy mikkel osztozunk a testünkön?
    Mi jelenti a valós veszélyt és mikor? ...
    Bővebben
  • Olvasóink írták

    Olvasóink írták

    Ismerd meg mások oltástörténeteit!
    Küldd el a sajátodat!

    Bővebben
  • Könyvajánló – VPK
    „E könyv nem hiányozhat egyetlen hazai szülő és szakember könyvespolcáról sem!”

    Mielőtt döntene, TÁJÉKOZÓDJON!

    Bővebben
  • Főlap
  • Az Egyesület
  • Egyesületi HÍREINK

Egyesületi HÍREINK

Megtagadta az adatszolgáltatást az EMMI

Tíz évre titkosították a bárányhimlő oltás kötelezővé tételének alapjául szolgáló adatokat, mert ezek megismerése „hátrányosan érintené a központi pénzügyi közérdeket."

Újból próbálkoztunk a bárányhimlő oltás kötelezővé tétele kapcsán adatokat kérni az Emberi Erőforrás Minisztériumától. Kérésünket a jogszabályok előkészítésében való társadalmi részvételről szóló 2010. évi CXXXI. törvény 5. §-a értelmében tettük meg, melyek a következők:
(1) bekezdése kimondja, hogy
„Társadalmi egyeztetésre kell bocsátani
a) a törvény,
b) a kormányrendelet,
c) a miniszteri rendelet
tervezetét és indokolását (a továbbiakban együtt: tervezet).”

Mellékletben világítottunk rá a hazai oltáshelyzetre és konzultációt kezdeményeztünk. A minisztérium válaszlevelében minden kérésünk elől kitért és az általunk felvetett problémákra nem reagált.

Megkérdeztük a NAV-ot

Egyesületünknél több család is jelezte, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal végrehajtási eljárásban kiadott felszólítását kapták kézhez a kötelező védőoltások beadatására. Mivel ekkor még mi is értetlenül álltunk a NAV új szerepköre előtt, ezért megkérdeztük a hivatalt, hogy ők miként értelmezik a leírtakat, illetve milyen eszközöket kívánnak foganatosítani a felszólító levelekben foglalt szankciók végrehajtására.

Heti Válasz – kérdések, válaszok – kanyaró járvány

2017. március 23-án levélben kérdéseket kaptunk Élő Anitától, a Heti Válasz című hetilap újságírójától. Kellő mélységű válaszainkkal próbáltuk megadni az esélyét annak, hogy végre tiszta vizet öntsünk a pohárba – mellőzve a manapság oly divatos indulatkeltést. Reménykedtünk, hogy ezúttal sikerül hiteles és pártatlan állásfoglalást viszontlátni a médiában. 
A megjelent cikkben sok a tévedés és a csúsztatás. Kétoldalas válaszlevelünkből csupán egy mondatrészt sikerült kiemelnie a szerzőnek, kiegészítve egy másik, honlapunkon megjelent cikk egyetlen mondatával.
Kérésünk az volt Élő Anita felé, hogy teljes válaszlevelünk linkjét tegyék közzé a cikkben. Ez a kérésünk mindenféle visszajelzés nélkül nem teljesült.

Beszámoló a minisztériumi megbeszélésről – 2015. május 6.

Egyesületünk 5 éves történetében első alkalommal kaptunk lehetőséget az illetékes minisztériumtól (EMMI), hogy jogalkotói, jogalkalmazói javaslatokat tegyünk, valamint kérdéseket, véleményeket közvetíthessünk a kötelező oltások mai rendszerével kapcsolatosan. Képviselőinket dr. Beneda Attila egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár úr fogadta.

A megbeszélésre, a Minisztérium meghívására 2015. május 6-án került sor.

Beadvány a tankötelezettséget érintő szabályozások tárgykörében

Alaptörvényt és törvényt sért a védőoltásokat szabályozó Módszertani Levél

A Nebáncsvirág Egyesület beadványban kérte a tankötelezettséget érintő szabályozások mihamarabbi korrekcióját. A Nemzeti Erőforrások Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkárságához eljutatott dokumentumban újfent felhívtuk a felettes szerv figyelmét a már korábban feltárt jogi ütközésekre.

A 2016-os Módszertani Levél már nem tartalmazza az általunk kifogásolt részt.

Előzmények: Egyesületünk 2014. december 22-én beadványt juttatott el a Zala Megyei Kormányhivatalhoz, egyúttal a Nemzeti Erőforrások Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkárságához, melyben változásokat kezdeményeztünk a hazai védőoltásokat szabályozó jogszabályok terén. Beadványunk sorsa felől több ízben érdeklődtünk, de ezidáig egyetlen ügyintézővel sem sikerült kapcsolatot teremtenünk.

Javaslataink közül ezúttal egy témakört kiemelve szeretnénk mihamarabbi korrekciót kérni. Konkrétan a gyermekek közösségbe járásának ügyében.

Kérésünket ezúttal dr. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkárnak címeztük.

Nyílt társadalmi konzultációt kezdeményeztünk

2018. március 28. keltezéssel újabb levelet küldtünk az Emberi Erőforrások Minisztériumának. Ebben nyílt társadalmi konzultációt kezdeményeztünk a bárányhimlő elleni védőoltás tervezett kötelezővé tételével kapcsolatban. Egyúttal rákérdeztünk a kötelezővé tétel alapjául szolgáló néhány fontos adatra, mely méltán érdekelheti a közvéleményt is.

Közérdekű adatigénylés meningitis basilaris ügyben

2017-ben közérdekű adatigényléssel próbáltunk meg utánajárni a Korányi Bulletin szakmai lap 2016. évi 1. számában közzétett adatok valóságtartalmának. Miszerint: „A gyermekkori tbc-s esetek száma továbbra is alacsony, összesen 24 új tbc-s beteg volt 20 év alatti 2015-ben, és ebből összesen 13 volt a gyermekkori (18 év alatti) eset. Kiemelendő azonban, hogy ebből 2 esetben 5 éves kornál fiatalabb gyermekben meningitis basilaris volt a diagnózis.” Az adatkérésben a 2 meningitis basilaris eset részleteiről érdeklődtünk, mivel ez a két eset a 13 gyermekkori megbetegedéshez képest extrém nagy gyakoriságnak számít, kiváltképp, mivel a BCG oltást kifejezetten ez ellen a betegség (TBC agyhártyagyulladás) ellen adják, ami jellemzően magas TBC incidencia esetén szokott előfordulni. Az esemény szokatlanságát fokozza az, hogy a 2002 óta elérhető statisztikák szerint azelőtt 2009-ben fordult elő egyetlenegy eset.

A Módszertani Levél nem jogszabály

Az Alkotmánybíróság válaszolt a 2015. május 18-án keltezett alkotmányjogi panaszunkra

A válaszlevélből egyértelműen kiderül, hogy beadványunk „nem bírálható el alkotmányjogi panaszként". Egy korábbi alkotmánybírósági indítvány során megállapításra került, hogy a Módszertani Levél nem tekinthető jogszabálynak, így „általános érvényű jogokat és kötelezettségeket sem állapíthat meg". Ennek értelmében sem a közösségbe járással, sem a külföldi állampolgárok oltásaival kapcsolatban nem vezethet be korlátozásokat.

A 2016-os Módszertani Levél már nem tartalmazza az általunk kifogásolt részt.

Alkotmánybírósági panasz a Módszertani Levél kapcsán

A Nebáncsvirág Egyesület az Alkotmánybírósághoz fordult az Országos Epidemiológiai Központ által kiadott Módszertani Levélben feltárt jogszabályütközések tisztázása végett. Az alkotmányjogi panasz alapját a 2015. április 20-án a Nemzeti Erőforrások Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkárságához eljuttatott dokumentum szolgáltatta. Az OEK kiadványában olyan tankötelezettséget érintő korlátozást vezetett be, melyre a jelenleg érvényben lévő jogi szabályozások nem adnak felhatalmazást. Felkértük az Alkotmánybíróságot, hogy „vizsgálják ki ezt a jogi anomáliát, és egyúttal szólítsák fel az illetékeseket a Módszertani Levél korrekciójára".

Bárányhimlő elleni kampány – Panaszbejelentés

A Nebáncsvirág Egyesület panaszbejelentést tett a 2015 márciusától zajló bárányhimlő elleni kampány kapcsán. Az oltás gyártója kampányával elsősorban az önkormányzati óvodákat vette célba, és gyermekeket használt fel terméke népszerűsítéséhez.