A kanyaróvírus megöli a rákos sejteket
A Paul Ehrlich Institut kutatási eredményeit a német bild.de hírportál adta közre
Német kutatók felfedezték, hogy a kanyaróvírus elpusztítja a rákos sejteket. A kutatóknak most először sikerült tetten érniük és elpusztítaniuk az áttétek terjedéséért felelős, úgynevezett anyasejteket.
A kanyaróvírus megölte a kísérleti egerek összes daganatos gócát – fedezte fel a Christian Buchholz professzor által vezetett kutatócsoport a hesseni Paul-Ehrlich Intézetben. Németországban becslések szerint mintegy ötmillió rákos beteg van, de minden évben mintegy 450 ezer új rákos megbetegedéssel kell számolni.
Elcsípték az anyasejteket
Már régóta vetnek be vírusokat a rák elleni küzdelemben, különösen azóta, amióta a tudósok rájöttek: egyes vírusok felzabálják az úgynevezett rákos gyökérsejteket. Azt gyanítják, hogy ezek a gyökérsejtek mintegy anyasejtként megtalálhatók minden rákos megbetegedésnél. Az anyasejtek lehetnek a felelősek azokért az áttétekért, amivel a rák terjed. A kutatóknak most először sikerült ezeket az anyasejteket elérniük és megsemmisíteniük.
Mit jelent ez a felfedezés konkrétan?
„Ez a felfedezés lehet a rák elleni küzdelem új terápiájának az alapja" – mondta el Klaus Cichutek, a Paul-Ehrlich Intézet vezetője. Persze még hosszú út vezet odáig, hogy ez a felfedezés a gyakorlatban is alkalmazható legyen. Az egyik nagy probléma lehet ugyanis, hogy sokan immunisak a kanyaróra a kapott védőoltások miatt. Még meg kell vizsgálni, hogy a kanyaróvírust lehet-e alkalmazni tumorellenes vírusként.
Megjegyzésünk: A hír alátámasztani látszik Hans Ulrich Albonico svájci orvos kutatási eredményeit. Albonico saját praxisában figyelt fel arra, hogy a kanyarón természetesen átesett páciensei közül alacsonyabb volt a rák különböző fajtáinak kialakulási aránya (1998). A heveny fertőző betegségek „immunrendszert felhangoló" hatásának elméleti lehetőségeit a tudomány fő árama – ezidáig – méltánytalanul elhanyagolta. Ez a felfedezés – remélhetőleg – utat nyit a heveny fertőző betegségeket kiváltó kórokozók alaposabb megismeréséhez. Mélyebb értelmet kaphatnak a gyermekkori betegségek, és a jelenlegi egyoldalú hozzáállást egy sokkal árnyaltabb, bölcsebb válthatja fel.
Hagyja állítani a rákot a Rick Simpson Cannabis Oil segítségével .. Az életet megmentheti azáltal, hogy megosztja az összes közösségi hálózatot, ahogyan Isten megáldja Önt, miközben osztja ezt az információt, amely minden rákbetegnek reményét adhatja egy új Életnek, amellyel elvesztettem a teljes reményt. Isten áldjon meg benneteket, miközben segítenek mások megmentésében. Az én háztartásomért folyamatosan harcolnánk a Rák elleni jó harc világszerte.
Tisztelettel
Van pár dolog, ami azonban talán nem derül ki egyértelműen a fenti cikkből (a végén lévő megjegyzést figyelembe véve pedig egyenesen félrevezető is lehet...), ezért hadd tegyek pár kiegészítést:
1., Nem arról van szó a kutatásban, hogy a korábban átélt kanyaró bármilyen hatással volna a későbbi rák-kockázatra, hanem arról, hogy a már kialakult rákot gyógyítani lehetne egy kialakulás után kiváltott mesterséges kanyaró fertőzéssel.
2., Ebből következően a dolognak a világon semmi köze a kanyaró elleni védőoltás megítéléséhez. (A védőoltás bevezetés előtt szinte mindenki kisgyermekként kapta el a kanyarót.)
3., A kutatásban nem természetes, hanem biotechnológiailag módosított kanyaró vírust (MV-141.7 és MV-AC133) használnak. Értelemszerűen, hiszen a természetes kanyaró vírus össze-vissza öli az emberi sejteket (sőt, SLAM-receptor híján a tumorosokat kevésbé), ebben a kutatásban pedig pont az a lényeg, hogy egy olyan mesterséges kanyarót fejlesszenek ki, ami szelektíven támad egyes rákos sejteket (konkrétan a CD133+-t).
Ha valakit érdekel a "tiszta forrás", a Paul Ehrlich Intézet, és Buccholz professzor csoportjának eredeti közlése:
Bach P, Abel T, Hoffmann C, Gal Z, Braun G, Voelker I, Ball CR, Johnston IC, Lauer UM, Herold-Mende C, Mühlebach MD, Glimm H, Buchholz CJ. Specific elimination of CD133+ tumor cells with targeted oncolytic measles virus. Cancer Res. 2013 Jan 15;73(2):865-74. doi: 10.1158/0008-5472.CAN-12-2221. Epub 2013 Jan 4. cancerres.aacrjournals.org/... /...
BCG vírus nincs (max. oltás). Tuberkulózist okozó gyengített vagy elölt baktériumok szerotípusai vannak benne. A TBC baktériumokkal többször is megfertőződünk életünk során, többnyire észrevétlenül.
Ennek a hírnek pont az ellenkező üzenete van, mint ami a kommentből kisejlik. A mikroorganizmusoknak lehetnek - ezidáig - ismeretlen összefüggései is, melyek inkább minket építenek, mintsem rombolnak ("valamiért itt vannak"). Tehát nem biztos, hogy bölcs dolog küzdeni ellenük (akár oltásokkal), hanem a valós veszélyeket mérlegelve, egy tágabb értelmezést kell hogy kapjanak. Az utolsó fejezet, vastagbetűs része amin érdemes lehet elgondolkozni!
De csak az a baj ezekkel a hírekkel, hogy egyszerűen erősítik az afféle sejtéseket, hogy a védőoltásoknak az egyes betegségek (cukorbetegség is!) kialakulásához közük van.
Hiszen, ha akkora hatást lehet vele elérni, hogy pl cukorbetegséget gyógyítani is képes az oltás, akkor hogyne lenne képes rombolni is!!