Egyesületünk politikától és vallási hovatartozástól független szervezet!

Oldalainkat 139 vendég és 0 tag böngészi

Legyen választható a kötelező!
  • Természetes és mesterséges immunizálás

    Ahhoz, hogy az ember az oltások hatásait megértse, legalább részben meg kell ismerkednie azzal a tudással, amelyet az immunológiai kutatások eredményei közvetítenek ezekről a folyamtatokról.

    Bővebben
  • Aláírásgyűjtéssel összefogás az etikus oltásokért

    Aláírásgyűjtéssel összefogás az etikus oltásokért

    ... „Az M-M-RvaxPro oltás nem etikus módon készült: kikísérletezése és létrehozása során abortusz során életét vesztett magzatok sejtjeit használták fel." ...

    Bővebben
  • Mi a normál flóra?

    Tudj meg többet a bennünk élő mikroorganizmusokról!

    Kikkel vagy mikkel osztozunk a testünkön?
    Mi jelenti a valós veszélyt és mikor? ...
    Bővebben
  • Olvasóink írták

    Olvasóink írták

    Ismerd meg mások oltástörténeteit!
    Küldd el a sajátodat!

    Bővebben
  • Könyvajánló – VPK
    „E könyv nem hiányozhat egyetlen hazai szülő és szakember könyvespolcáról sem!”

    Mielőtt döntene, TÁJÉKOZÓDJON!

  • Főlap
  • Bárányhimlő ...
  • Rövid távú védelem...

A bárányhimlő elleni oltás rövid távú védelmet nyújt

Bárányhimlő

Egy 2007-ben végzett amerikai vizsgálat igazolta a bárányhimlő elleni oltással kapcsolatos aggályokat.

A bárányhimlős esetek kezdeti, egyértelmű visszaesése után az utóbbi években szemmel láthatóan növekedett a megbetegedések száma, mégpedig voltaképpen a beoltott gyerekeknél. Míg röviddel az oltás bevezetése (1995) után a beoltottaknak csak kb. 1%-ánál léptek fel bárányhimlős megbetegedések, ez az arányszám tíz év alatt 60%-ra nőtt. Ez egyértelmű utalás arra, hogy az élővírusokat tartalmazó oltás csak rövid időre ad védettséget.

Másodszor pedig, beigazolódott egy minden víruskiírtási-programot kísérő másik kétely is: az oltási program következtében a megbetegedések a kisgyermekkorból kitolódtak a későbbi gyermekkor, illetve a felnőttkor irányába, ami egyértelműen magasabb komplikáció-, és halálozási rizikót jelent. Így a felnőttkori bárányhimlő esetén a halálozási kockázat huszonötszörös az óvodáskorú, nem oltott gyerekekéhez képest.

Bárányhimlő

Az USA-ban logikus következtetést vontak le ezekből a megfigyelésekből, és már hosszú ideje minden gyereknek ajánlanak egy második bárányhimlő elleni oltást, amelynek a védettségi ideje éppolyan kérdéses, mint az elsőé.

Azonban ezzel a második bárányhimlő elleni oltással egy lényeges – az oltások kritikusai által már a kezdetektől fogva kétségbevont – érv is hatályát veszti. Eszerint ha a gyermek nem kap bárányhimlőt, a szülő nem veszi igénybe a gyermekápolási táppénzt, tehát az oltásnak gazdasági haszna van. Ez a megállapítás azonban az egyszeres bárányhimlő elleni oltásból indult ki, és kétszeres oltás esetén már nem állja meg a helyét.

Fordította: Tóth Krisztina
Forrás: http://www.individuelle-impfentscheidung.de

Hozzászólások  
0 #1 Noah 2011-11-02 14:14
A bárányok hallgatnak.