HPV oltás zajló betegségre – csak növeli a méhnyakrák kockázatát!
„Becsület, Hűség, Bátorság" jeligével 2011. márciusában a következő levelet kaptuk:„Tisztelt Egyesület! Azügyben írok, hogy egy kedves nőismerősömnél humán papillómavírus (HPV) fertőzést diagnosztizálták. Egy fiatal lányról van szó, alig múlt húszéves, nehéz anyagi körülmények között élnek, a szülei elváltak, és most felírtak neki egy kilencvenezer forintos injekciókúrát. A Silgard nevű készítményről lenne szó. Afelől érdeklődnék, hogy ezen készítmény igényelhető e részleges térítéssel, vagy valamilyen támogatással. Segítségüket előre is köszönöm."
Válaszunk: „A HPV oltások preventív készítmények. Ami azt jelenti, hogy (elvileg) megelőző jelleggel funkcionálnak. A prevenciós vakcinák gyengített kórokozókat tartalmaznak, és így stimulálják a szervezetet ellenanyag termelésére, ami aztán a memóriasejtekben tárolódik. A meglévő, zajló betegségeken az ilyen elven működő oltások csak rontanak! Ha erre való oltás létezne, azt passzív immunizálásnak hívnák, azaz ellenszérumot injektálnának a páciensbe. Ilyen HPV vakcina jelenleg nem létezik! A gyártói dokumentáció is azt írja, hogy meglévő fertőzés esetén a Silgard oltás ellenjavalt. A HPV fertőzés kellemetlen lehet, de az esetek 90 százalékában a szervezet magától legyőzi, és nem alakulnak ki nemi szervi szemölcsök, sem méhnyakrák. Kicsit magasabb D-vitamin fogyasztással és egészséges élelmiszerekkel az öngyógyító folyamat meggyorsítható. Az a személyes véleményem tehát, hogy az az orvos, aki a Silgard HPV vakcinát egy zajló betegségre felírja, nem ismeri kellő mélységben az általa ajánlott készítményt."
„Becsület, Hűség, Bátorság" válasza 2011. júniusában:
„Azóta legyőztük a HPV-t, bár még mindig ott lebeg a lehetőség, hogy visszajön. De már jó ideje semmi híre. A megoldás a vitaminokban volt, és a rengeteg gyümölcsben. Szerencsénk volt, hogy nem egy vadabb és komolyabb fajtával találkoztunk. A gyógyulás minden bizonnyal a lelki támogatásnak is köszönhető, nem lebecsülendő az öngyógyulás ereje."