Forradalmi felfedezés az autizmus kutatásában
Az oltás helyétől alumíniumszállítmány utazik az agyba
Az autizmus kialakulásának okai ismeretlenek. Valószínűsítik, hogy szerepet játszik a genetikai érzékenység és a környezeti tényezők is, beleértve a környezeti toxinokat. Felmerült a gyanú, hogy a környezeti toxinok között esetleg az alumínium lehet a felelős.
Egy független brit kutatócsoport 2017-ben különleges technológiával vizsgálta meg 5 autizmussal diagnosztizált donor agyszövetét. Az agyszövet alumíniumtartalmának mértékét és az alumínium előfordulási helyét keresték. Az alumínium mennyisége mind az öt esetben magas volt, az elhunytak fiatal kora ellenére (mindannyian tizenévesek voltak) értékeik a valaha mért legmagasabbak között vannak. A vizsgálat másik meglepő eredménye, hogy felfedezték: az alumínium nagy része a sejteken belül helyezkedik el, és a nyirok illetve a vér útján eljut az agyba is. „Ez nem azt jelenti, hogy az alumínium okozza, de csaknem biztosan szerepet játszik a betegség kialakulásában.” Egyértelműen hibáztathatók az alumínium adjuvánssal beadott védőoltások, hiszen ezeknek az autistáknak a testében követhető volt az alumínium útja az oltás beadásának helyétől az agyig. Christopher Exley professzor szerint ha nem életmentő az oltás, nem szabadna beadni alumínium adjuvánssal.
„És szeretném kihangsúlyozni, a ma bemutatott eredmények alapján, kiemelném az oltások alumínium adjuvánsát, mint az egyik területet, ami miatt nagyon aggódnunk kellene.”
„Egészen eddig a kutatásig nem hittem az összefüggésben az alumínium és az autizmus között. Mert nem volt elegendő tudományos bizonyíték, hogy igazolja. Most 100%-ig hiszem, hogy az alumíniumnak szerepe van az autizmusban, mert ez a kutatás annyira egyértelmű. Világos.”
Christopher Exley professzor, a kutatás vezetője
Az eredeti tanulmány itt olvasható: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0946672X17308763