Civil összefogás Budapesten
Megalakult a Nebáncsvirág Egyesület fővárosi testvérszervezete, a „Kötelező helyett választható" mozgalom.
Megalakult a Nebáncsvirág Egyesület fővárosi testvérszervezete, a „Kötelező helyett választható" mozgalom.
A kötelező oltási rend következményeképpen a szülők nagy része bizalmatlanná vált a gyermekorvosokkal és az egészségügyi hatóságokkal szemben. A védőoltások választhatóvá tételével visszatérne a bizalom – állítja dr. Várhelyi Péter ügyvéd levelében, melyet válaszul fogalmazott meg a Házi Gyermekorvosok Egyesülete és az Országos Gyermekegészségügyi Intézet nyílt levelére. Álláspontja szerint a magyar kötelező oltási rend jogilag kikezdhető, hiszen nincs járványügyi helyzet, ebben az esetben pedig az Oviedói Egyezmény az irányadó, ami kimondja az egészségügyi beavatkozást elszenvedő személy beleegyezéshez és annak visszavonásához való jogát. Az alábbiakban a levél teljes terjedelmében olvasható.
A hivatalos álláspont szerint az oltásoknak köszönhető, hogy eltűntek vagy visszaszorultak a múlt hírhedt fertőző betegségei. Gyakran hangoztatott érv, hogy ezek a betegségek halálos fenyegetést jelentettek a kor embereire. Hogy ez ne fordulhasson elő még egyszer, ezért kell oltani. Hogy ennek az állításnak mennyi a valóságalapja, azt döntse el mindenki saját maga. Ebben nyújthatnak némi segítséget az alább közölt történelmi adatok. A közzétett ábrák szabadon böngészhető forrásanyagra épülnek.
(1942-2012)
A helyi ÁNTSZ épületek előtt tartottak megemlékezést oltáskritikus családok mécsesgyújtással, virágokkal és imával, az ország több pontján.
Az oltásmegtagadók ügyei hazánkban nem igazán kapnak különösebben nagy figyelmet. Ez alól kivétel, ha épp híréhségében a média ráharap valami oltásos csalétekre. Ha nem is vezérhírként, de mindenképpen figyelmet érdemel egy ügy, mely végkimenetelét tekintve nem éppen rendhagyó végzéssel zárult. Ezidáig egy székesfehérvári esetről tudunk, ahol a szülők kontra ÁNTSZ perben a szülők részére kedvező ítélet született. A mostani ügy kapcsán ismét vakarhatják a fejüket hivatalnokaink, olyannyira, hogy ez esetben az eljárást elindító ÁNTSZ pert vesztett.
Az alábbiakban taglalt ügy részletei hű bizonyítékai annak, hogy immáron mi is jogállamban élünk. Úgy gondoltuk, hogy az egyszerű hírközlésen túl, egy kis kiegészítő magyarázatot is megérdemel ez az ügy. Nevezhetjük afféle „Oltásügyi helyzetképnek" is.