Dr. Turcsányi Zsolt válaszlevele / Weborvos.hu – HVG
A következő válaszlevelet juttata el Dr. Turcsányi Zsolt a Weborvos.hu internetes portál és a HVG szerkesztőségének. Az ÁNTSZ Járványügyi Főosztályának vezetője, Dr. Ócsai Lajos ugyanis ezeken az oldalakon azt nyilatkozta, hogy „jogi lépéseket fontolgat az ÁNTSZ a Nebáncsvirág Egyesülettel és vezetőjével szemben".
Tisztelt Weborvos!
A Nebáncsvirág Egyesület vezetőjeként szeretnék helyreigazítást tenni az ÁNTSZ főosztályvezetőjének, dr. Ócsai Lajosnak idézett nyilatkozatával kapcsolatban.
A tudománytalanságot illetően:A Nebáncsvirág Egyesület bírósági bejegyzés alapján, a jóváhagyott alapszabály szerint működik. Egy civil szervezet, mely nem kizárólag szakemberekből áll és nem kizárólag szakembereknek szól természetesen megilleti az a jog, hogy az alapszabályban lefektetett célok és eszközök szerint véleményét, tapasztalatát, meggyőződését szabadon kifejthesse, Ilyen módon az egyesület minden megnyilvánulása nem tekinthető tudományosan megalapozottnak. A honlapunkon, valamint egyéb tájékoztatási eszközökön az egyesületünk figyelmet fordít arra, hogy a tényeket elkülönítse a véleménytől.
A Nebáncsvirág Egyesület – szemben az ÁNTSZ-szel- senkit sem akar le- vagy rábeszélni az oltásra, vagy a nem oltásra, hanem ezt a döntést a kezelőorvosra illetve a szülőre kívánja bízni. Amit az egyesület tesz, az annyi, hogy felkutatja azokat a tényeket, amelyek az oltásokkal kapcsolatos tisztább látást, megalapozottabb döntést elősegíthetik.
„Ócsai Lajos megemlítette azt a tárgyilagosságtól mentes egyesületi érvet is, miszerint a himlős betegségek csökkenése mögött sem az oltás áll, sőtt valójában a vakcinától többen haltak meg, mint magától a kórtól. A TBC elleni védőoltással szemben pedig olyan felmérés eredményeit hozza fel a szervezet bizonyítékként, amely 1970-ben készült, tehát rég nem aktuális."
Való igaz, hogy a XX. század elején az angliai statisztikák alapján voltak olyan évek, amikor a himlőoltástól többen haltak meg, mint a himlőtől. Ez valóban egy érv és nem bizonyíték semmire. A kérdés nyilván bonyolultabb sok tisztázni való van még hátra.
A TBC-vel kapcsolatban egy WHO vizsgálatra utalt az egyesület, melyet Németországban megismételtek és ez alapján a BCG oltás lekerült az ajánlott oltások listájáról. (Addig sem és azután sem volt kötelező.) Hogy elavult-e ez a vizsgálat, azt nem tudjuk, de azt igen, hogy nem érhető el hasonlóan nagyszabású vizsgálat azóta, azaz a vizsgálat megállapításait a mai napig nem cáfolták tudományos módszerekkel.
A járványos gyermekbénulással kapcsolatban pedig nagyon sok adat támasztja alá azt a feltételezést, hogy a gyermekbénulással „megtévesztésig" megegyező kórképet nehézfém és gyomirtó szer is képes előidézni, valamint nagyon sok hiteles adat szól amellett, hogy a mai napig ilyen mérgezések és betegségek előfordulnak. A világon ezen betegségek száma folyamatosan emelkedik. (Acut flaccid paralysis). Ezek alapján az Egyesület további vizsgálatokat tart szükségesnek.
A Nebáncsvirág Egyesület non profit szervezet – melyet az oltások káros hatásait tapasztalt magányszemélyek alapítottak – tehát a gyermekeink egészsége mellett az igazság kiderítése motiválja.
Tisztelettel: dr. Turcsányi Zsolt